מנוע לשער חשמלי

התקנת מנוע לשער חשמלי
החלטנו להתקין שער חשמלי אוטומטי. אבל מאיפה מתחילים, במה בוחרים ואיך הכל מתבצע ? אנחנו ב-"נאור שערים ומחסומים" נשמח להסביר את הנושא עבורכם במאמר מלא במידע חשוב.

ראשית נתחיל בבסיס ונסביר על סוגי השערים הקיימים:

אז עכשיו שהצגנו בפניכם את "טעמי הגלידה" של השערים, נכנס לפרטים. תופתעו לגלות שישנם הרבה פרטים קטנים ושוני בין כל שער ושער אפילו שמדובר באותו סוג של שער חשמלי.

אל תדאגו, אפילו שהנושא נראה קצת מסובך, לאחר ההסבר נדבר את אותה השפה וגם אם לא תמיד תוכלו ליצור איתנו קשר, טכנאי ישמח להגיע, להסביר ולהתקין את המנוע המתאים לשער שלכם.

שער נגרר
כפי ששמו מרמז, שער נגרר על גלגלים נגרר משמאל לימין או מימין לשמאל ונפתח בעזרת מנוע לשער נגרר. סוג המנוע לשער הנגרר נקבע לפי מיקום ומשקל השער הנגרר.

על מנת להתאים שער נגרר, אנו חייבים שיהיה מרחב שהוא לפחות שווה לרוחב של החנייה שלנו ועוד קצת. פתח השער צריך להיות רחב מספיק כדי לאפשר לך לנהוג לתוך החניה שלך והמרחב בצד השער צריך להיות קצת יותר גדול מפתח החנייה על מנת שלשער יהיה לאן להיפתח. אם אין לך מספיק מקום כדי להתאים את השער משני צדי השביל כאשר השער פתוח, אז שער נגרר אינו מתאים לך.

ישנו סוג נוסף לשער נגרר, מדובר בשער קונזולי. שער זה על קורה מעל הקרקע  ומתאים יותר לשערים שנפתחים ונסגרים הרבה פעמים ביום. לרוב נשתמש ב-מנוע טבול שמן או מנוע לשער קונזולי לשערים אלו. לשער נגרר זה יש אורך חיים ארוך יותר ומהלך הפתיחה והסגירה שלו חלק יותר משער נגרר רגיל.

שערי כנף \ שערים שנפתחים על צירים
שערי כנף נפתחים כמו דלת החוצה או פנימה, שערים אלו מחוברים למשקוף בעזרת צירים ובעצם נמצאים באוויר. השערים נפתחים בעזרת מנועים לשערי כנף אשר נראים כמו בוכנה שיוצאת ונכנסת לשרוול .

כיוון הפתיחה ב-שער כנף הוא חשוב מאוד, בחלק מהמקרים שער כנף יכול להיפתח לרחוב דבר שיכול להיות מסוכן או בעייתי, לכן מומלץ במידה והדבר אפשרי לפתוח את השערים לתוך החניה הפרטית שלנו.

בחירת סוג המנוע לשערי הכנף הוא דבר חשוב מאוד, ישנן זוויות מסוימות אשר מתאימות יותר לסוגי של מנועי כנף לשערים. טכנאי מנוסה ידע להתאים את סוג המנוע לפי משקל השער, סוג הזוית של השער וכיוון פתיחת שערי הכנף.

שער דלת מוסך \ שער מתרומם
ישנם שני סוגי שערים לסוג זה: שער המתרומם בעזרת שני צירים עם קפיצים או שער העשוי משלבים בתוך מסילה אשר מחליק עם על המסילה למעלה ולמטה. שערים אלו נפתחים בעזרת מנוע לדלת מוסך אשר מושך את השער למעלה בפתיחת השער או דוחף את השער למטה בסגירת השער.

שער שלבים בדרך כלל אינו בולט החוצה מהחניה הפרטית שלנו. שער נתרומם בעזרת צירים יכול לבלוט מעט החוצה בפתיחת וסגירת השער דבר אשר מצריך בדיקה האם השער באמת מתאים לאותו המיקום.

גם בסוג שערים אלו יש לבחור בקפידה את סוג המנוע. במנוע חזק ואיכותי ניתן לכוון את הועצמה ובכך לשמור על חיי המנוע. גם התקנה מקצועית של מנוע השער ישמור על חיי המנוע ויקפיד על מהלך תקין ואיכותי של פתיחה וסגירת השער.

שער מחסום זרוע
לרוב נראה מחסומי זרוע בחניונים, על כבישי אגרה, דירות מגורים וכו'.  שער מסוג מחסום זרוע נועד לאפשר או להגביל כניסה של רכבים.

מחסום זרוע יכול להיות פתרון יעיל להפחתת תנועה לא רצויה במחיר משתלם. במידה והמטרה שלנו היא רק לחסום את המעבר לרכבים ובמיוחד אם יש צורך בפתיחה מהירה של השער, מחסום זרוע כנראה תהיה הבחירה הטובה ביותר לשער שלנו.

ומה אם אין בטון או רצפה? אין מה לדאוג! ניתן לחפור באדמה ולשים בטון בהתאם לסוג וגודל המחסום וכך נפתרת הבעיה.

לסיכום
אז אלו הם בעצם סוגי השערים הקיימים ולכל שער ישנם מספר ווריאציות שונות כאשר לכל סוג שער מתאים מנוע שונה לפי סוג השער, המשקל, הסביבה והמטרה.

לקבלת מידע נוסף התקשרו:
054-8133626 / 050-7663866.